Balíček DuoLife HORMONÁLNÍ SYSTÉM

Balíček HORMONÁLNÍ SYSTÉM

Hormonální systém vytváří v těle látky, které umožňují udržet vnitřní rovnováhu – homeostázu. Tvoří ho žlázy v různých částech těla, které produkují a vylučují hormony potřebné ke správnému fungování jednotlivých orgánů, ale i celého organismu. Poruchy hormonálního systému způsobují ztrátu homeostázy, což má za následek vznik celé řady nemocí. Pro správné fungování a průběh procesů, které probíhají v hormonálním systému, je třeba dodat tělu látky, které regulují vylučování hormonů. Takové působení mohou zajistit vybrané doplňky stravy DuoLife, které jsou součástí balíčku Hormonální systém.

5.860, Kč

Maloobchodní cena

Biologické hodiny HORMONÁLNÍ SYSTÉM :

8:00 – 25 ml DuoLife Den před jídlem
8:30 – 1 tobolka ProRelaxin Medical Formula a 25 ml Vita C
10:00 – 20 ml Chlorofyl DuoLife + 2 ProStik Medical Formula
14:00 – 5 ml RegenOil Liquid Gold +1 tobolka ProRelaxin Medical Formula
19:00 – 25 ml DuoLife Noc před jídlem*

Balíček obsahuje:

1 ks – Vita C (750 ml),
1 ks – ProStik (60 tobolek),
1 ks – ProRelaxin (60 tobolek),
1 ks – Chlorofyl (750 ml),
1 ks – DuoLife Den a Noc (Den 750 ml + Noc 750 ml),
1 ks – RegenOil LiquidGold (250 ml)

Chcete se dovědět víc ?

Hormony ovlivňují prakticky všechny fyziologické procesy, v nichž působí jako jakési chemické signalizační látky odpovědné za přenos informací. Lidský organismus vytváří asi 70 druhů hormonů, které dokážou signalizovat zánětlivé stavy, reprodukci, hlad, sytost, hladinu energie a téměř každou další funkci, která je potřebná k přežití organismu.

Hlavní příčiny hormonálních poruch:

1. Narušení přirozeného biorytmu v důsledku nekvalitního odpočinku. Příliš dlouhá doba strávená před obrazovkou počítače, mobilního telefonu, televize a dalšími zdroji elektromagnetických polí, ovlivňuje pokles hladin progesteronu.

2. Konzumace hormonálně ošetřených potravin například mléčných výrobků z krav, kterým byly aplikovány látky stimulující produkci mléka (tato praxe je legální v USA, ale zakázána ve Velké Británii, Evropě a Kanadě). To ovlivňuje rovnováhu pohlavních hormonů v těle.

3. Nadměrná konzumace alkoholu zatěžuje játra. Zhoršuje se jejich schopnost bezpečně rozkládat hormony, především estrogen a testosteron.

4. Léky na předpis – například perorální antikoncepce a hormonální substituční terapie (HRT) – mohou přímo ovlivnit tvorbu hormonů.

5. Další léčiva ovlivňující hormony v krvi, které brzdí schopnost jater rozkládat je.

6. Kontaminace podzemních vod antikoncepčními tabletami, přípravky používanými jako součást hormonální substituční terapie a dalšími léky na předpis.

7. Nedostatek živin zejména vitamínu B6 a hořčíku, které se podílejí na metabolismu estrogenů a jiných hormonů v játrech.

8. Nadměrný přísun kalorií způsobuje nadbytek tělesného tuku, což má za následek transformaci různých steroidů na estrogeny.

Chemické látky zvané xenobiotika nebo xenoestrogeny, které se nacházejí v plastech, pesticidech, potravinářských přídatných látkách a mnoha běžných zemědělských produktech, mohou mít značný vliv na změnu hladiny hormonů. Některé z nich podporují uvolňování prozánětlivých cytokinů, které tvoří faktor nádorové nekrózy (TNF-α).

Hormony vylučované štítnou žlázou (tyroxin, kalcitonin a trijodthyronin) ovlivňují naši krásu a pohodu. Tyroxin je důležitý pro kůži, protože ovlivňuje její výživu tím, že působí na tvorbu podkožního tuku. Tyroxin reguluje aktivitu mazových žláz, udržuje pokožku napjatou, pevnou, navíc dodává vlasům hedvábný lesk. Kalcitonin inhibuje uvolňování vápníku z kostí. Trijodthyronin urychluje metabolismus, což umožňuje udržet si pěknou postavu. Nesprávné fungování štítné žlázy způsobuje nespavost, nadměrné pocení, palpitace. Hypotyreóza se projevuje únavou, přecitlivělostí na chlad, křehkostí vlasů. Chceme-li tomu zabránit, je důležité pamatovat pravidelné užívání doplňků stravy, které podpoří fungování endokrinního systému.